Your search results

Infocity-2 ରେ Cancer Hospital ହେବ

Posted by onlyspareit on April 25, 2021
0

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଏକ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କର୍କଟ ଡାକ୍ତରଖାନା ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ସରକାର  ସମ୍ମତି ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି।

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ହସ୍ପିଟାଲ, ବାଗଚି-ଶ୍ରୀ ଶଙ୍କରା କର୍କଟ ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ପାଇଁ,ଭୁବନେଶ୍ୱରର INFOCITY-2 ରେ 20 ଏକର ମାଗଣା ଜମି ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ରାଜ୍ୟ କ୍ୟାବିନେଟ ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ଅନୁମୋଦନ କରିଛନ୍ତି।

MindTree ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ତଥା ଓଡିଶା ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ପ୍ରାଧିକରଣର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ Subroto Bagchi ଏବଂ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ Susmita Bagchi କର୍କଟ ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ 210 କୋଟି  ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି।

ପ୍ରସ୍ତାବ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍କଟ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ 250 ଶଯ୍ୟା ସହିତ ସଜାଯିବ ଯାହା ଜାନୁଆରୀ 2024 ସୁଦ୍ଧା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ଷମ ହେବ। ପରେ ଏହା 500 ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଡାକ୍ତରଖାନା ହେବ।

ଉନ୍ନତ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ କର୍କଟ ଚିକିତ୍ସା ସହିତ, ଡାକ୍ତରଖାନା ମାଗଣା ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ 25% ଶଯ୍ୟା ଏବଂ ବିଭିନ୍ନ ସରକାରୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯୋଜନା ଅଧୀନରେ ଥିବା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ 25% ଶଯ୍ୟା ବଣ୍ଟନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରହିଛି ।

ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ସାହାଯ୍ୟ

ଅବଶିଷ୍ଟ 50% ରୋଗୀ ସେବା ପାଇଁ ଦେୟ ଦେବେ ଏବଂ ଉତ୍ପାଦିତ ରାଜସ୍ୱ ଗରିବ ରୋଗୀଙ୍କୁ ବିସ୍ତାର ଏବଂ ସହାୟତା ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରାଯିବ |

ସରକାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହା ସର୍ଜିକାଲ୍, ମେଡିକାଲ୍ ଏବଂ ରେଡିଏସନ୍ ଅଙ୍କୋଲୋଜି, ଇମେଜିଙ୍ଗ୍ ଆଣବିକ ଔଷଧ,ଶିଶୁ ଏବଂ ହେମାଟୋ-ଅଙ୍କୋଲୋଜି ଏବଂ ଫୁସଫୁସ ରୋଗର କେନ୍ଦ୍ର ଭଳି ପ୍ରମୁଖ ବର୍ଗର ସେବା ସହିତ ଏକାଡେମିକ୍ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନ ସୁବିଧା ସହିତ ଏକ ଅଙ୍କୋଲୋଜି କେନ୍ଦ୍ର ହେବ।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ବାଗଚି-କରୁଣାଶ୍ରୟ ପଲ୍ଲିଏଟିଭ୍ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ଅନୁମୋଦନ କରିଛି। ଓଡିଶାରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ହେବ। ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ସ୍ଥିତ କରୁଣାଶ୍ରୟ ହସ୍ପିସ୍ ଟ୍ରଷ୍ଟ ବାଗଚି ଦମ୍ପତିଙ୍କ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ଏହି କେନ୍ଦ୍ର ପାଇଁ 130 କୋଟି ଦେବା ପାଇଁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି।

Leave a Reply

  • Advanced Search

    More Search Options
  • Our Listings

  • Reset Password

Compare Listings